Övriga salonger

Malmö

Purity One Östra Varsgatan 4 211 75 Malmö www.purity-one.com

Caroli Skönhetslounge Rundelsgatan 14 216 16 Malmö www.skonhetslounge.se

Care Spa Kamrergatan 26 211 56 Malmö www.carespa.se

Shine Malmö Fersensväg 7 211 42 Malmö www.shinemalmo.se

Lounge of Beauty Stora Nygatan 20 211 37 Malmö www.loungeofbeauty.se

Greens Nageldesign Östergatan 5 231 44 Trelleborg

Chandi Beauty AB Almnäsvägen 28 23594 Vellinge www.chandibeauty.se

Dtailz Strandgatan 50 216 12 Limhamn

The glam bar academy
Friisgatan 12
211 46 Malmö

Helsingborg

Sund Hudvård Wrangelsgatan 20 254 40 Helsingborg www.sundhudvard.se

Hud och vax Salong Råå om mig Rååvägen 35B 252 70 Råå

Janes Skönhet Kungsgatan 2 25221 Helsingborg www.janesskonhet.se

Sh Hair Kullagatan 51B 252 20 Helsingborg www.solidhair.se

Salong Make it

Oskarström

Sensakliniken Södra Kyrkogatan 4 252 23 Helsingborg www.sensakliniken.se 042-13 32 66

Hässleholm/Kristianstad/Bromölla

Stora Salongen Stadshusgatan 10 281 31 Hässleholm www.storasalongen.se

isabella@storasalongen.se

0451-800 90

Ren hud Södra Kaserngatan 3 291 31 Kristianstad www.renhud.nu

MariaSPAradis Industrigatan 7 295 39 Bromölla 070-837 36 34 www.mariasparadis.se

Växjö

Minovera Spa Pär Lagerkvists väg 13 352 43 Växjö www.minoveraspa.se

Nuna Hudvård i Växjö Bäckgatan 16 352 31 Växjö www.nuna.se

Göteborg

Mai T Salong AB Västra Stilletorpsgatan 7 417 13 Göteborg

 

 

Visby

Salong Sofia Endreväg 3 621 43 Visby Bingeby-Österby www.salongsofia.se

Waxology by S (Salongo2) Österväg 2 Visby www.salongo2.se 0498-249100

Linköping

JW Nagel och Vax Axgränd 5 källarplan 582 53 Linköping www.jwnagelvax.se

Timeless by Lena Linnégatan 17A 582 25 Linköping www.timelessbylena.se

Vax och relax Kyrkogatan 30 595 30 Mjölby

Jönköping

Tabergs Skönhetsstudio

Sköna jag AB 
Hoppets torg 5
55321 Jönköping 

Norrköping

Siskos Mini Spa Mörtsjövägen 9 61199 Tystberga

Stockholm

Salong Fresh Effect Gjuteribacken 16 172 65 Sundbyberg www.salongfresheffect.se

Salong Minko Högalidsgatan 54 117 30 Stockholm www.minko.se

Barenaked Iversonsgatan 6 114 30 Stockholm www.barenaked.se

BeautyRelax
Tummelisas gata 9
Bromma

Sculpting nails and hair Stamvägen 2 135 52 Tyresö www.sculpting.se 072-313 08 81

Gävle

Salong Fejk it

Norra Slottsgatan 22B 803 23 Gävle Norrtull

Lashes and More by Jenny Drottninggatan 34 803 11 Gävle

Sundsvall

Vackra Du  Mogatan 12 854 60 Sundsvall www.vackradusundsvall.nu

Alex Beautybox Nytorget 2 85232 Sundsvall 070-282 47 20

Östersund

P&M Skincare

Salong 37:an

Kyrkgatan 37

Östersund

www.pmskincare.se

Tre60naturkosmetik Fältjägargränd 10 A 831 31 Östersund 063-102120 www.tre60naturkosmetik.se info@tre60naturkosmetik.se

Kalix

Köpmannagatan 28 BV

95233 Kalix

0706691537

Finns ditt företag inte med här fastän du gått vår utbildning? Maila oss dina uppgifter så fixar vi det =) info@bodysugaring.se

För att se Bodysugarings egna terapeuter som endast arbetar med brasilianska vaxningar klicka här

Tillbaka